pealkirjale eelnev teksti asukoht

pealkiri

pealkirjale järgneva teksti asukoht

sissejuhatav tekst

pika teksti asukoht

pealkirjale eelnev teksti asukoht 2

pealkiri 2

pealkirjale järgneva teksti asukoht 2

sissejuhatav tekst 2

pika teksti asukoht 2

pealkirjale eelnev teksti asukoht 3

pealkiri 3

pealkirjale järgneva teksti asukoht 3

sissejuhatav tekst 3

pika teksti asukoht 3

pealkirjale eelnev teksti asukoht 4

pealkiri 4

pealkirjale järgneva teksti asukoht 4

sissejuhatav tekst 4

pika teksti asukoht 4

8

8

8

image moodul

Akrüülvärvi omadusi

Selleks, et saavutada maalides parim tulemus, tuleb oma värve läbi ja lõhki tunda.

loe rohkem...

Kuidas akrüülvärv töötab?

Paide
Sünniaeg: 25.05.2018

Akrüülvärvid kuivavad vee aurustumise tõttu. Järgnevalt kirjeldame seda, mis juhtub siis, kui pigment, vesi ja akrüülvärv muundatakse aegumatuks värvikihiks.

  1. Tuubist pigistades või purgist võttes on akrüülvärv täpselt tasakaalustatud pigmendi dispersioon akrüülpolümeeri ja vee emulsioonis. Vesi hoiab emulsiooni vedelana ja toimib omamoodi keemilise valvurina, mis takistab akrüülpolümeeri osakesi liiga lähedale sattumast ja sulgumast enne kui kunstnik on valmis seda kasutama.
  2. Emulsioonis olev vesi aurustub õhuga kokkupuutumisel või imendub maalipinna sisse. Just siis puutuvad akrüülpolümeeri osakesed otse kokku ja sulanduvad üksteisega.
  3. Polümeeri osakesed korraldavad end stabiilsesse, kuusnurksesse struktuuri, haarates pigmendi kinni. Bingo! Ja tekibki stabiilne värvikiht!

Akrüülvärvi omadused

Akrüülvärvi omadused

Selleks, et saavutada maalides parim tulemus, tuleb oma värve läbi ja lõhki tunda. Töötulemus ja –meetod sõltub värvi omadusest. Millised on akrüülvärvi põhiomadused?

haiglad

haiglad

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski leiab enda kirjas TÜ kliinikumi juhatusele ja nõukogule, et Tartu ülikooli kliinikum on käitunud Põlva ja Valga haigla sünnitusosakondi sulgedes kohaliku kogukonna suhtes sõnamurdlikult.

Kuidas ingver kauem värske püsib?

Kuidas ingver kauem värske püsib?

Ingver on viiruste levimise hooajal asendamatu tervise toit. Paraku kipub väärtuslik kraam kuivama ja krimpsu tõmbuma. Kuidas hoida ingverit nii, et see võimalikult kaua säiliks?

Contact Us
Feel free to contact us if you have any questions

Miks hoidis ministeerium eile põlenud servereid enda majas, mitte riigipilves?

 

Eile puhkes tulekahju keskkonnaministeeriumi serveriruumis, mis lõi rivist välja paljud Eesti e-teenused. Kuigi Eestis on selliste juhtumite vältimiseks ehitatud riigipilv, ei taha ministeerium sinna kolida, kuna peab seda liia kalliks.

PALJU ÕNNE EESTI!

Logi sisse